Zostaliśmy członkiem Polskiej Izby Gospodarczej Przemysłu Drzewnego

Miło nam poinformować, że z początkiem 2023 roku zostaliśmy członkiem Polskiej Izby Gospodarczej Przemysłu Drzewnego.

Polska Izba Gospodarcza Przemysłu Drzewnego to największa organizacja samorządu gospodarczego w Polsce zrzeszająca przedsiębiorców oraz instytucje działające w branży drzewnej.

Jej misją jest aktywne wspieranie rozwoju szeroko rozumianego polskiego przemysłu drzewnego, integracji producentów i inicjacja współpracy między nimi. Polski przemysł drzewny jest jednym z najważniejszych działów gospodarki narodowej oraz jednym z największych zbiorowych pracodawców. Utrzymanie dynamiki rozwoju bazującego na nim przemysłu wymaga szeregu działań wspierających – począwszy od zapewnienia stabilności zaopatrzenia w drewno, przez wprowadzanie nowoczesnych rozwiązań i technologii, a także wsparcie w sprzedaży produktów i pozyskanie nowych rynków zbytu.

Przyłączając się do PIGPD mamy nadzieję na przyczynienie się do rozwoju branży drzewnej w Polsce poprzez wzmocnienie jej obecności w procesie dialogu społecznego, a pośrednio w procesie tworzenia dobrego prawa dla przedsiębiorców. Liczymy także, że wspólnie z organizacją stworzymy wartościową synergię, która wesprze rozwój obecnych i przyszłych członków izby.

https://pigpd.pl/