Jakość europalet jest kluczowa dla firm świadczących usługi poolingu

Część firm produkcyjnych, transportowych i logistycznych decyduje się na własną gospodarkę paletami. Z efektywnością takiej działalności bywa jednak różnie. Bazowanie na własnych paletach oznacza, że trzeba samemu troszczyć się o cały proces związany z zarządzaniem nimi, transportem, kontrolą i naprawą uszkodzonych palet, jak również ich wymianą. To wszystko generuje znaczne koszty i wymaga zaangażowania wielu pracowników. Rynek europalet to olbrzymi sektor, jego uczestnicy mają jednak do dyspozycji także drugą możliwość: mogą korzystać z palet pożyczonych, tzw. poolingu palet.

Dlaczego pooling palet się opłaca? Niewątpliwie jest to tańsze rozwiązanie niż w przypadku zakupu palet. Do dyspozycji oddawane się wyłącznie palety najwyższej jakości, dostarczane przez certyfikowanych producentów europalet, takich jak For Nature Solutions.

W ciągu ostatnich kilku lat w Europie wynajmowanie palet od wyspecjalizowanych podmiotów stało się rozwiązaniem, z którego przedsiębiorstwa korzystają coraz chętniej. Zmniejszenie kosztów wynikających z wewnętrznej gospodarki paletowej, najwyższa jakość wypożyczanych europalet, czy przeniesienie obowiązków związanych z ich zarządzaniem na operatora poolu – to tylko niektóre zalety outsourcingu. Istotne jest również to, że w razie jakichkolwiek uszkodzeń, można daną paletę bezproblemowo wymienić i nie martwić się o bezpieczeństwo przewożonych towarów.

Z rozwiązań tego typu korzystają firmy praktycznie ze wszystkich branż, od FMCG do motoryzacyjnej. Walorem poolingu jest zapewnienie maksymalnej dostępności do palet bez konieczności lokowania własnego kapitału i kosztownego organizowania zwrotu pustych nośników. Ma to szczególne znaczenie w przypadku firm działających na długich dystansach lub w obrocie międzynarodowym, zarówno w eksporcie, jak i imporcie.

Dlatego w branży logistycznej, niezależnie czy w obiegu wykorzystywane są własne palety, czy wypożyczone od firm świadczących usługi poolingu, ogromny nacisk położony jest na optymalizację łańcucha dostaw, którego przebieg musi działać bez zarzutu na każdym etapie. W tym procesie niezmiernie ważni są solidni i sprawdzeni producenci palet wielorazowego użytku, tacy jak For Nature Solutions, którzy zapewnią ciągłość dostaw europalet doskonałej jakości.

For Nature Solutions zapewnia najwyższą europejską jakość wytworzonych produktów dzięki nowoczesnym Zakładom Produkcyjnym w centralnej Polsce, współpracy wyłącznie ze sprawdzonymi i certyfikowanymi dostawcami drewna z Polski, a dzięki temu gwarantuje powtarzalną jakość produktów oraz w pełni zaspokajają potrzeby nawet najbardziej wymagających kontrahentów, również oferujących usługę poolingu palet. Najważniejszą cechą firmy jest rzetelność i wiarygodność, a oferowane produkty są niezwykle trwałe ponieważ produkowane są z najwyższej jakości surowców.

Znakiem rozpoznawczym marki jest dbałość o detale, kontrola jakości produktu na każdym etapie produkcji, co sprawia, że dostarczane klientom europalety gwarantują bezpieczeństwo dla przewożonych na nich produktów. Firma łączy wieloletnie doświadczenie, nowoczesne linie produkcyjne z najwyższą jakością, by zapewnić partnerom biznesowym komfort prowadzenia biznesu, niezależnie od branży, w której zastosowanie mają europalety produkcji For Nature Solutions.

Fabryka inwestuje w ciągły rozwój i własne zaplecze techniczne, posiada własny tartak, linie montażowe, a także suszarnie niezbędne do uzyskania wymaganej wilgotności dla wyprodukowanych palet. Dzięki temu, realizując w całości proces produkcji europalet, For Nature Solutions jest w stanie spełnić wysokie wymagania klientów w krótkim czasie. W ramach prowadzonej działalności firma jest również producentem najwyższej jakości pelletu drzewnego Clear Energy, który nie zawiera kory ani piasku i stanowi gwarancję prawidłowego funkcjonowania wszystkich pieców. Pellet Clear Energy jest certyfikowany znakami ENplusA1 oraz DINplus, powstaje z wyselekcjonowanej trociny iglastej i jest bardzo kaloryczny.

Zakład Produkcyjny oraz siedziba firmy znajdują się w Polsce, w Pomorskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej koło Torunia, w pobliży autostrady A1, co umożliwia sprawną dystrybucję europalet na terenie Niemiec. Od wielu lat firma realizuje dostawy dla klientów na terenie całej Unii Europejskiej.

Zapraszamy do współpracy!

Kontakt dla Europalet:

Sales Director: Michał Głowacki

Email: michal.glowacki@for-nature.pl

Kontakt dla pelletu:

Sales Director: Piotr Śmiałek

Email:  piotr.smialek@for-nature.pl

 

FB: https://www.facebook.com/ForNatureSolutions/