ENplus certyfikat

           

O NAS
          For Nature Solutions jest innowacyjnym producentem pelletu drzewnego. Swoją działalność produkcyjną prowadzimy od stycznia 2017 roku w Pomorskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej w Ostaszewie koło Torunia. Nasz 6 mm pellet produkujemy tylko z trociny sosnowej od stałego dostawcy co gwarantuje powtarzalność produktu. Surowiec już na etapie załadunku w tartakach jest odpowiednio selekcjonowany, nie zawiera kory ani piasku. Powstający u nas pellet jest certyfikowany znakami EN Plus A1 (PL021) oraz Din Plus (7A312) i stanowi gwarancję prawidłowego funkcjonowania wszelkich pieców korzystających z naszego produktu Clear Energy.
         
          Zakład produkcyjny For Nature Solutions mieści się w pobliżu autostrady A1 co stanowi łatwy dostęp dla wszystkich dostawców surowca i odbiorców produktu. Polecamy śledzenie zakładki AKTUALNOŚCI, którą aktualizujemy na bieżąco.
CZYM JEST PELLET?

          Pellet drzewny to wydajne paliwo powstające poprzez przerób biomasy, produkowane w 100% z naturalnych składników takich jak wióry, trociny, słoma zbóż, słoma rzepaku, rośliny energetyczne, przy zastosowaniu pras o bardzo dużym ciśnieniu zgniatania. Energia zawarta w pierwotnym surowcu zostaje silnie zagęszczona, dając paliwo o bardzo dobrych własnościach energetycznych, kaloryczne, zawierające minimalne ilości popiołu. Spalaniu pelletu z biomasy towarzyszy zerową emisją CO2, ponieważ roślina w trakcie wzrostu pochłania tyle dwutlenku węgla, ile uwolniło się do otoczenia w trakcie jej spalania. Ze spalenia 1 tony pelletu certyfikowanego pelletu powstaje średnio 5kg popiołu, który można używać jako nawóz mineralny, ze względu na wysoką zawartość pierwiastków ważnych dla wzrostu roślin. W popiele znikoma jest zawartość węgla i pierwiastków ciężkich. Pellet to czyste paliwo w wielu aspektach. Czyste w użytkowaniu i czyste dla środowiska.